babia

Na babiogórskim szlaku przyr(g)ody

Od ponad miesiąca trwają zielone szkoły, w których uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych.

Szkoła Podstawowa z Gaszowic (woj. śląskie) tak podsumowała swój wyjazd do Babiogórskiego Parku Narodowego:

„Wszystko ma swój koniec. Nasza tygodniowa „Misja Przyroda” w Babiogórskim Parku Narodowym dobiegła kresu. Z prawdziwym żalem pakujemy walizki, tęsknym okiem spoglądając na ośnieżone szczyty Babiej Góry. To był niezapomniany czas – dni, które na długo pozostaną w naszej pamięci, wspomnienia i chwile, które wyryły na naszym sercu niezatarte piętno.
Po śniadaniu spotkaliśmy się z pracownikami parku i wspólnie podsumowaliśmy naszą pracę. Najbardziej podniosłą chwilą było uroczyste ślubowanie, które osobiście składał każdy z nas. W obecności Kierownika Zespołu Udostępniania do Zwiedzania i Edukacji Babiogórskiego Parku Narodowego pana dr Tomasza Pasierbka przyrzekaliśmy być strażnikami przyrody. Ma nam o tym przypominać otrzymany specjalny certyfikat i medal.
Pożegnaliśmy się śpiewająco – skomponowaną przez nas specjalnie na tę okazję piosenką, która tak bardzo spodobała się pracownikom parku, że zaproponowali, aby stała się oficjalnym hymnem „Misji Przyroda”. Tym samym naszej wspaniałej przygody zapowiada się ciąg dalszy.
Na koniec dziękujemy serdecznie naszym wspaniałym opiekunom. Pani Stasiu, pani Mario, pani Ewo, panie Andrzeju – wielki szacun!
Wracamy do domu z piosenką na ustach: „Misja przyroda to wspaniała przygoda”.”