O projekcie

Jak uwrażliwić młodzież na przyrodę, rozwijając przy tym ich pasje i talenty?

W jaki sposób efektywnie kształtować postawy proekologiczne od najmłodszych lat, a zdobytą wiedzę skutecznie wykorzystać w życiu codziennym?

W odpowiedzi na te pytania powstał projekt edukacji przyrodniczej „Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”.

Pasję przyrodników uczniowie będą odkrywać wspólnie z ambasadorką projektu – Beatą Pawlikowską, znaną podróżniczką i dziennikarką.

– Życie w harmonii z przyrodą jest bardzo ważne. Dlatego też wspieram ideę projektu „Misja Przyroda”. Myślę, że najważniejsze jest to, żeby uczyć dzieci szacunku do natury, bo wychowują się między betonem, komputerem a rośliną w doniczce i nie mają prawdopodobnie świadomości tego, że przyroda bez nas przeżyje, ale my bez niej – nie – mówi Beata Pawlikowska, ambasadorka projektu. – Chcemy też zachęcać dzieci do przygody, uważnego obserwowania świata, odkrywania i dostrzegania jego wspaniałości, a także rozwijania talentów pisarskich, fotograficznych, dziennikarskich i redaktorskich – dodaje.

Misja Przyroda to projekt, który ma na celu uczyć młodych ludzi szacunku dla otaczającej ich przyrody. Młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów w czasie zielonej szkoły w parkach narodowych, wcieli się w rolę odkrywców i każdego dnia będzie poznawać skarby przyrody.

Projekt jest realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – www.efrwp.pl i dofinansowany ze środków funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.