Aktualności

09 grudzień 2015

Znamy laureatów konkursu dla gimnazjalistów!

Serdecznie dziękujemy za nadesłanie tak fantastycznych prac konkursowych. Zdajemy sobie sprawę jak wiele pracy i energii kosztowało opracowanie ścieżek przyrodniczych, jednak nagrodzić mogliśmy jedynie pięć ze stu projektów.

Największą liczbę punktów i tym samym nagrodę główną w ramach konkursu na ścieżkę skarbów przyrody i kultury po swojej najbliższej okolicy w ramach projektu „Misja Przyroda-Zielone Szkoły w Parkach Narodowych” otrzymała praca:
„ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ PRZEZ PARKOWO I SŁOMOWO” – odkryj mało znane osobliwości przyrody i kultury tych miejsc, przygotowana przez uczniów z Gimnazjum w Parkowie pod opieką p. Izabeli Węgrzak – Przybylskiej:
Prezent

09 listopad 2015

Misja Przyroda 2015 ukończona! Zielone szkoły w parkach narodowych dobiegły końca.

W tegorocznej edycji projektu wzięło udział ponad 220 szkół podstawowych i gimnazjów z całego kraju. Po wiedzę i przygodę, na pięciodniowe bezpłatne zielone szkoły, wyjechało 7.200 uczniów. Projekt był realizowany we współpracy ze wszystkimi 23 Parkami Narodowymi.

Głównym celem „Misji Przyroda” jest budowanie wśród młodzieży wiejskiej świadomości i poczucia…

12 październik 2015

Zwycięzcy w konkursie fotograficznym „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ”

Liczenie głosów dobiegło końca!
Zwycięzcami konkursu i autorami, a właściwie autorkami najlepszych zdjęć są:
I miejsce – Bartek Tazbir
II miejsce – Joanna Mroczkiewicz
III miejsce – Marta Grala
wyróżnienia otrzymują: Sylwia Adamczyk i Małgorzata AdamczykAnd-the-winner-is...1
GRATULUJEMY!!!

28 wrzesień 2015

Zapraszamy do udziału w konkursie!

konkurs

Uwielbiamy piękną i łagodną pogodę pierwszych dni jesieni. W ciągu dnia słońce stara się spoglądać na nas swoim miłym ciepłem, w nocy temperatura też nie spada zbyt nisko, poranki zrobiły się co prawda mgliste, ale taka poranna mgła to przeważnie zapowiedź pięknego dnia. Drzewa jeszcze nie zrzuciły liści, choć powoli zmienia się ich szata kolorystyczna. Cała przyroda powoli szykuje się do zimowania, odkrywając przed nami piękno złotej, polskiej jesieni.

Wykorzystujemy ten czas na spacery z aparatem fotograficznym na poszukiwanie…

27 sierpień 2015

Szkolenie dla Koordynatorów ze Szkół Gimnazjalnych

Od poniedziałku do środy (24-26 sierpnia) gościliśmy w podwarszawskim Hotelu Lamberton ponad stu nauczycieli, którzy od drugiego tygodnia września będę wyjeżdżali ze swoimi uczniami na zielone szkoły do parków narodowych.

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii na facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1205329416160450.1073741833.652962674730463&type=3

Zachęcamy do komentowania i oznaczania się na zdjęciach. Bez fantastycznych Koordynatorów i Pracowników Parków Narodowych nasz projekt nie miałby szans na powodzenie. Dziękujemy!DSC_8181DSC_8193DSC_8560

20 maj 2015

SP Białynin Janisławice w Ojcowskim Parku Narodowym

Oto kilka przykładowych wpisów wraz ze zdjęciami, przesłane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Białyninie i Szkoły Podstawowej w Janisławicach. Na zdjęciach uczniowie wykonują różne zadania w terenie i podczas zajęć warsztatowych, podziwiają zapierające dech w piersiach widoki.

Mieliśmy różne zadania do wykonania: Praca z mapą, wyznaczanie azymutu, oznaczanie flory i fauny Ojcowskiego Parku Narodowego. Podzieliliśmy się na cztery grupy, każda dostała swoją mapę z opisem zadania do wykonania. Troszkę się pogłowiliśmy, w którą stronę pójść i wyruszyliśmy z Misją nr 1. Oj nie było tak…

18 maj 2015

Na babiogórskim szlaku przyr(g)ody

Od ponad miesiąca trwają zielone szkoły, w których uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych.

Szkoła Podstawowa z Gaszowic (woj. śląskie) tak podsumowała swój wyjazd do Babiogórskiego Parku Narodowego:

„Wszystko ma swój koniec. Nasza tygodniowa „Misja Przyroda” w Babiogórskim Parku Narodowym dobiegła kresu. Z prawdziwym żalem pakujemy…

30 kwiecień 2015

Szkolenie dla nauczycieli w obiektywie

Trwają zielone szkoły – już ponad 20 szkół podstawowych i ponad 700 uczniów wyjechało do parków narodowych, by tam zgłębiać tajniki przyrody. Wróćmy jeszcze myślami do szkolenia dla nauczycieli, którzy podczas 3-dniowego szkolenia przygotowywali się do pracy z uczniami.